Výberová prednáška z predmetov Medzinárodný manažment a podnikanie, Medzinárodné podnikanie a MRAaVT dňa 13.11.2020

Téma:

Dátum a čas:

Prednášajúci:

Spoločenská zodpovednosť v medzinárodnom podnikaní

13.11.2020 o 16.00

Lucia Vargová - Kaufland

Pre veľký záujem študentov denného, externého štúdia a doktorandov, pre previazanosť teórie s praxou a udržiavanie vedecko-výskumnej spolupráce Katedra manažmentu v spolupráci s firmou Kaufland organizuje vrámci predmetu Medzinárodný manažment a podnikanie, predmetu Manažment rozvoja agroturizmu a vidieckeho turizmu a predmetu Medzinárodné podnikanie výberovú prednášku.

Jej cieľom je nielen poukázať na spoločenskú zodpovednosť firiem, ale zároveň v rámci projektu KEGA č. 005SPU-4/2019 Teória a prax medzinárodného manažmentu a podnikania v multikulturálnom prostredí prepojiť teóriu s praxou. Príkladmi z manažérskej praxe a riešením prípadových štúdií z podnikateľskej praxe, medzinárodného a multikultúrneho prostredia pomôcť študentom rozvíjať schopnosti správneho manažérskeho rozhodovania v náročnom globálnom prostredí.

Prednáška je určená nielen študentom Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre na dennej a externej forme štúdia, ale aj doktorandom, ktorí majú v tomto akademickom roku absolvovať predmet Medzinárodné podnikanie. Prednáška je relevantná k študijnému odboru Ekonómia a manažment.

Pripojení budú len študenti a doktorandi, ktorí k tomu majú prístup. V prípade záujmu ďalších študentov z FEM SPU v Nitre je potrebné do 12.11.2020 kontaktovať Ing. Borisa Rumanka na xrumanko@uniag.sk.

Odborní garanti:

prof.h.c. doc. Ing. Monika Hudáková, MBA, PhD.—Garant predmetov: Medzinárodný manažment a podnikanie; Manažment rozvoja agroturizmu a vidieckeho turizmu a Medzinárodné podnikanie.

doc. Ing. Radovan Savov, PhD.— prodekan pre strategický rozvoj a spoluprácu s praxou.

Ing. Jana Kozáková, PhD. - vedúca projektu KEGA 005SPU-4/2019—Teória a prax medzinárodného manažmentu a podnikania v multikulturálnom prostredí.

Ing. Boris Rumanko - technická spolupráca, doktorand Katedry manažmentu.