MBA Study week, April 2019, Podkylava

Our MBA students met on Friday- April 5th and Saturday- April 6th in Podkylava to join  MBA Study week. We had accommodation at guesthouse Adam in Podkylava. On Friday afternoon, students visited  Biofarm and food processing facility connected with a professional speech by owner of the farm Ing. Vojtech Tĺčik, PhD.
Later on Friday, students took the lecture about Social Networks by Martin Rajec, Social Marketing Professional and on Saturday lectures by lecturers of FEM SUA  Ing. Zdenka Kádeková,PhD. ( Writing of final MBA thesis) and Ing.Martina Hanová. PhD. (Business Informatics).

V rámci MBA štúdia na Fakulte ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre sa každoročne koná mimoriadne obľúbená udalosť študentov MBA- Study week. Už tradične sme sa na dva aprílové dni ( 5.a 6. apríla 2019 ) stali obyvateľmi malebnej dedinky Podkylava , kde bol našim domovom Agropenzión Adam.  Idylka ako z rozprávky bola ešte viac dotvorená dobre známou ochotou a starostlivosťou pána Ing. Vojtecha Tĺčika,PhD., ktorý sa nám počas pobytu osobne venoval a našim študentom taktiež zabezpečil odborný výklad počas exkurzie Biofarmy a nových výrobných závodov na spracovanie ovocia, výrobu čokolády a iných dobrôt, ktoré sme mali možnosť aj ochutnať.  Podvečer sa konala prednáška  marketingového odborníka Martina Rajeca, ktorý je jedným z popredných odborníkov v oblasti sociálneho marketingu na Slovensku (spolupodieľal sa na viacerých známych reklamách, príkladom je napr. veľmi dobre známa reklama pre spoločnosť Kofola). Prednášky zo strany domácich lektorov boli odborne vedené  Ing. Zdenkou Kádekovou, PhD.( Writing Final Thesis)  a Ing. Martinou Hanovou, PhD. (Business Informatics). Odchádzali sme s pocitom, že študenti MBA už nie sú len kolektív, ktorý sa stretáva na univerzite, ale že sa z nich stali naozajstní priatelia, lebo   MBA Study week je udalosť, ktorá  spája prax, štúdium a vytvára nové celoživotné priateľstvá.