Letná škola Chinese studies & Agribusiness - European studies & Agribusiness

tl_files/fem/images/Medzinarodne vztahy/Letne skoly 2015/Cina/znak cina.png tl_files/fem/images/Medzinarodne vztahy/Letne skoly 2015/Cina/znak FEM.png

V lete organizuje Fakulta ekonomiky a manažmentu pod záštitou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v spolupráci s Tianjin univerzitou v Číne I. ročník  letnej školy pre študentov oboch univerzít. Myšlienka organizovať letnú školu vznikla z dôvodu výučby čínštiny na našej SPU ako aj v súvislosti s vytvorením Konfuciovej triedy na našej univerzite. Hlavným cieľom letnej školy je umožniť študentom SPU si prakticky zdokonaliť vedomosti v čínskom jazyku. Je to jedinečná príležitosť pre študentov, ktorí študujú čínsky jazyk dostať sa do  Číny a zdokonaľovať  svoje jazykové znalosti. Študenti získajú aj informácie o ekonomickom, sociálnom a marketingovom prostredí Číny. Okrem výučby čínskeho jazyka budú mať študenti možnosť spoznať čínsku kultúru, zvyky ako aj možnosť ochutnať čínske jedlo a navštíviť tie najznámejšie turistické atrakcie v Číne ako Čínsky múr, Zakázané mesto, Námestie nebeského pokoja atď.  Letná škola v Číne sa bude konať v termíne od 26.7-08.8.2015 v trvaní 2 týždňov. 

V termíne  od  12.7-25.7. 2015 prídu študenti Tianjin Univerzity na Fakultu ekonomiky a manažmentu. Pre študentov sme pripravili zaujímavý odborný program v rámci Agribusiness studies, v rámci ktorého študenti získajú informácie o ekonomickom, sociálnom a marketingovom prostredí Slovenska a strednej Európy čo prispeje k rozšíreniu obzoru v ich štúdiu ekonomiky, manažmentu, marketingu a obchodu. Okrem odborného programu sme pripravili pre študentov aj kultúrny program s cieľom ukázať krásy  Slovenska,  ale  aj  možnosť spoznať Európu, čo pre čínskych študentov je obrovským lákadlom. Pripravujeme návštevu Krakowa, Prahy ako aj  Viedne v spolupráci s našimi partnerskými univerzitami v daných krajinách. V ďalšom období plánujeme rozšíriť program letnej školy aj o návštevu vybraných podnikov v Európe ako aj v  Číne.

Dúfame, že prvý ročník letnej školy Chinese studies & European studies in Agribusiness bude úspešným projektom a naštartuje niekoľkoročnú tradíciu organizovania letných škôl  v kooperácii s čínskou partnerskou univerzitou v Tianjine.

späť