Vianočný deň FEM 2020

napísal


Čarovné Vianoce s FEM-kou

Vianoce sú sviatky pokoja, lásky, radosti a dobrej nálady. Splniť niekomu prianie je bez pochýb to najkrajšie, čo môžete pre toho druhého spraviť. A Vianoce sú jednoznačne jedným z najkrajších období na plnenie prianí.

Aj v takomto neľahkom období, ktoré je ovplyvnené pandémiou koronavírusu sa náš PR Team spolu s vedením FEM rozhodol pomáhať tým najzraniteľnejším a zorganizovať ďalšiu charitatívnu akciu pod názvom Čarovné Vianoce s FEM. Dostali sme hneď niekoľko nápadov, ako niekomu skrášliť vianočný čas a otvoriť srdcia tým, čo nás potrebujú. Práve preto sme sa rozhodli pre detičky z detských domovov.

Našou prvou úlohou bolo vyhľadať detské domovy v okolí Nitry a zohnať kontakty na kompetentných. Podarilo sa nám spojiť s niekoľkými detskými domovmi a náš nápad ich veľmi potešil ale veru i dojal. Poslali nám zoznam detí, zoznam prianí a mohli sme sa do toho pustiť.

Princíp bol jednoduchý, každé dieťatko si napísalo, čo by chcelo pod vianočným stromčekom a my sme sa do toho spoločne pustili s obrovským nadšením.

Ako sa hovorí, že každá mikulášska noc má svoju moc, tak práve deň sv. Mikuláša bol na to priam stvorený. Študenti nášho PR Teamu nahrali video, ktoré bolo posolstvom tejto vianočnej dobročinnosti. Na facebooku a instagrame fakulty sme zverejnili zoznamy detičiek s ich vianočnými želaniami.

Každý, kto náš príspevok a video videl, mal možnosť si vybrať, ktorému z detičiek by rád splnil jeho prianie a to kúpou jeho vysnívaného darčeka a tým mu spríjemnil čarovný čas Vianoc.

Zverejnili sme zoznam 39 detí, z toho 30 bolo z Centra pre deti a rodiny Kolíňany a zvyšných 9 detičiek z Centra pre deti a rodiny – z detského charitatívneho domu sv. Lujzy v Nitre. Veľkým prekvapením pre nás bolo, aké nenáročné a drobné darčeky si deti želajú ako kozmetika alebo jednoduché farbičky.

Náš nápad a príbeh natoľko chytil našich študentov, pedagógov, študentov z iných škôl, ľudí z externého prostredia, že do druhého dňa mal každý jeden darček svojho darcu. Behom pár hodín, sme spoločne dokázali zaobstarať darčeky pre tieto skromné detičky.

Veľký záujem širokej verejnosti nás presvedčil, že musíme plniť sny ďalej! Podarilo sa nám získať ďalších 38 detičiek a to z centra pre deti a rodiny Topoľčany. Do 24 hodín boli splnené aj tieto želania. Wau, je to úžasný pocit, keď vieme, koľko ľudí má také obrovské srdiečko a chuť pomáhať.

15. 12. 2020 bol deň D, kedy sme darčeky postupne porozvážali po detských domovoch, aby darčeky boli 24tého pripravené pod vianočným stromčekom a vyčarili úsmev na detských tváričkách. Potešili sme až 77 detských dušičiek.

Príjemná vianočná atmosféra sa v ten deň šírila aj našou FEM-kou, kedy sme s pani dekankou obdarovali zamestnancov fakulty sladkou dobrotou a popriali každému požehnané vianočné sviatky. Súčasťou dňa bola aj zbierka plyšákov, ktorésme "posadili " do posluchárne S-01, aby sme aspoň takto vytvorili atmosféru pre veselé fotografie z našej FEMky, ktoré určite potešili študentov, ale aj ostatných. Plyšákov sme pribalili k darčekom pre detské domovy.

Aj takto môže vyzerať jeden z dní na FEM.

Veľmi nás teší, že tohtoročná vianočná benefičná akcia dopadla nad naše očakávania. Veríme, že každý, kto sa nejakým spôsobom spolupodieľal na spríjemnení vianočných sviatkov pre tieto detičky, má hrejivý pocit v srdci, ako máme my. Veľké poďakovanie všetkým a už teraz sa tešíme na ďalšie rozdávanie radosti ľudom, ktorí to potrebujú.

 

„Sami sa zmôžeme na tak málo, ale spolu dokážeme veľa“
Hellen Keller

Fotogaléria

Späť