Nový národný prezident JCI Slovensko pre rok 2022 je z FEMky

Dňa 4.11. 2021 sa uskutočnila v Pálffyho paláci na Zámockej ul. 47 v Bratislave Výročná konferencia JCI-Slovensko 2021. Jej súčasťou bola aj voľba a dekorovanie nového Národného prezidenta JCI-Slovensko pre r. 2022. Stal sa ním Ing. Patrik Jurčišin z JCI Nitra, ktorý je zároveň absolventom Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre. Insignie mu odovzdala Mária Chantal Prieložná - Národná prezidenta JCI-Slovensko pre r. 2021. Zagratuloval mu osobne aj PhDr. Ján Oravec, CSc. - štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR.

Viac o JCI-Slovensko. JCI-Slovensko je mimovládnou, neziskovou organizáciou.  Organizuje aktivity pre začínajúcich a mladých podnikateľov ako aj talentovaných študentov na  VŠ v SR. Medzi ne patria: Mladý inovatívny podnikateľ, Študentská podnikateľská cena, Slovak University Startup Cup a Študentská osobnosť Slovenska. Na Slovensku začala organizovať svoje aktivity od r. 2007. Je súčasťou najvačšej celosvetovej organizácie pre mladých podnikateľov - Junior Chamber International so sídlom v USA s počtom vyše 200 000 členov v 115 krajinách sveta. Jej celosvetovými alumni sú napr: Bill Gates - zakladateľ firmy Microsoft, Tom Monaghan - zakladateľ firmy Dominos Pizza, Charles Lindbergh - prvý človek, ktorý preletel Atlantický oceán, ale aj bývalí americkí prezidenti: John Fitzgerald Kennedy, Ronald Reagan, Bill Clinton Gerald Ford a.i.