Prof. Joseph Kin Yu Cheung z Hong Kongu prednášal na FEM SPU v Nitre

V mesiaci november bol na Fakulte ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre v rámci predmetu Global Marketing and Emerging Markets naším hosťom Prof. Joseph Kin Yu Cheung z Hong Kongu. Pán profesor počas svojej návštevy odprezentoval blok prednášok na témy: „Building the Analytical Decision-oriented Framework“, „Marketing Analytics for Global Marketing“ a „Emerging Markets: The Case of China“, v rámci ktorých teoretické vedomosti dopĺňal o praktické znalosti a skúsenosti zo svojej bohatej a aktívnej kariéry, počas ktorej zastával napríklad pozíciu Executive Marketing Manager and Administration Controller at Jewellery Division v spoločnosti Alfred Dunhill. V roku 2000 založil svoju vlastnú spoločnosť Centrepoint International Limited v Hong Kongu s viacerými pobočkami v Ázii, Európe a Austrálii so zameraním na globálne vzdelávanie. Skúsenosti s výučbou nadobudol z lektorovania na MBA programe School of Economics and Management, Tsinghua University v Číne a tiež ako hosťujúci profesor pre túto univerzitu v rámci predmetu Entrepreneurial Marketing a konzultant pre študentské nápady na start-upy. Naši študenti tak mali možnosť bližšie sa oboznámiť s inšpiratívnymi príkladmi úspešných podnikateľských zámerov z praxe, s reáliami podnikania v Číne a taktiež osláviť s pánom profesorom jeho 70. narodeniny.

Autorka: Ing. Jana Gálová, PhD.
CVVP FEM SPU v Nitre