Intelektuálne výstupy Erasmus+ projektu SUSTA dokončené

V dňoch 12-13. septembra 2023 sa v Poznani (Poľsko) konalo záverečné stretnutie projektu Erasmus+ KA2 Strategické partnerstvá č. 2020-1-PL01-KA203-081980 Teaching Sustainability in Higher Education in the Field of Economics and Management (SUSTA), na ktorom partneri diskutovali a zhodnotili jednotlivé obdobia priebehu projektu, ako aj naplnenie stanovených cieľov prostredníctvom intelektuálnych výstupov.

Koordinátorom projektu je Poznan University of Economics and Business (PUEB, Poľsko). Partnermi je 5 univerzít z krajín: Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre (SPU, Slovensko), Universidad Miguel Hernandez de Elche (UMH, Španielsko), Česká zemědělská univerzita v Praze (CZU, Česká republika), University of Zagreb (UNIZG, Chorvátsko) a University of Szeged (SZTE, Maďarsko).

Cieľom projektu bolo vytvoriť koncepciu výučby udržateľnosti pre študentov ekonomických štúdií, ktorá povedie k zvýšeniu povedomia a zapojenia do problematiky udržateľnosti. Projekt má päť hlavných výstupov:

(1) vytvorenie pevného základu pre projektové aktivity na základe skúmania povedomia študentov o udržateľnosti, ich očakávaní interaktívneho rozvoja v tejto oblasti a dôkladného systematického prehľadu a výučby existujúcich disciplín v oblasti udržateľného podnikania v podnikovom hospodárstve,

(2) vypracovanie komplexných učebných osnov pre predmet v oblasti udržateľnosti a opis kompetencií, ktoré budú výstupmi vzdelávania,

(3) vytvorenie materiálov pre výučbu udržateľnosti v študijných odboroch podnikovej ekonomiky vo forme elektronickej knihy, ktorá je sprievodným materiálom k sylabu predmetu,

(4) vytvorenie prípadových štúdií udržateľného podnikania v úspešných spoločnostiach, ktoré sa využijú na interaktívnu výučbu na základe príkladov zo všetkých zapojených krajín,

(5) nahratie videí pre celý obsah predmetu, ktoré sa vysielajú na YouTube kanáli projektu a na oficiálnych kanáloch všetkých zapojených inštitúcií.

Výstupy sú dostupné na webovej stránke projektu.