Bonusová prednáška "Milan bez mapy" a MINIVIANOCE na FEM SPU v Nitre

napísal

Vianočná atmosféra na FEM SPU v Nitre je už niekoľko rokov umocnená sprievodnými akciami, medzi ktorými bol obľúbený vianočný večierok či vianočný deň na FEM. Pandemická situácia však už druhé Vianoce podujatia takéhoto druhu nedovoľuje a preto sme sa aj tento rok snažili aspoň trošku spríjemniť našim študentom a učiteľom predvianočné chvíle a prispieť aj na dobrú vec.
 
Dňa 14. decembra 2021 sme zorganizovali bonusovú prednášku pre všetkých záujemcov, ktorej hlavným účastníkom bol "Milan bez mapy", infuencer, bloger a cestovateľ, ktorý má na Instagrame vyše 51 tis. sledovateľov. Milana sleduje veľa našich študentov aj kolegov a preto sa prednáška v online prostredí stretla so záujmom. Aj keď išlo o oddychovú tému, treba povedať, že súvisela so životom každého jedného z nás a študentov tiež, pretože išlo o cestovanie, prepojenie na internacionalizáciu, štúdium v zahraničí, Erazmus pobyty, štúdium cudzích jazykov, zdieľanie zážitkov, rád, ale aj skúseností a marketingových praktík na sociálnych sieťach. Nakoniec Milan mal so sebou aj dve svoje knihy "Influencer", ktoré v priamom prenose podpísal a výhru (najrýchlejšou odpoveďou na otázku) získali naši dvaja doktorandi, Veronika a Marek, k čomu im srdečne blahoželáme. Poďakovanie patrí moderátorom akcie, ktorými boli spolu s dekankou FEM, prof. Elenou Horskou, Ing. Veronika Hrdá, PhD. a Ing. Erik Janšto, PhD. Jednoducho, nielen bez mapy, ale aj bez scenára, diskusia dopadla na výbornú.
 
Po diskusii však náš program nekončil, pretože FEMka sa spoločne zapojila do Vianočnej zbierky SPU pre deti a ženy, dočasne ubytované v zariadeniach krízovej intervencie v spolupráci s Centrom Slniečko a každý, kto priniesol svoj dar do prednášky s Milanom, dostal na dekanáte sladkú odmenu, ktorú mu odovzdala Mgr. Petra Hargašová alebo Ing. Erika Šindlerová. Za dva dni sa v dekanátnej zasadačke nazhromaždilo veľa trvanlivých potravín a drogérie, ktoré sme potom spoločne s Milanom odniesli ku vianočnému stromčeku pod aulu SPU. Súčasťou našej "výpravy" boli všetci, ktorí aktívne prispeli k vianočnému programu a tiež zástupca fakultnej odborovej organizácie, Mgr. Vladimír Matušek, PhD. A samozrejme, Ing. Tomáš Poláčik, ktorý to všetko zdokumentoval. Všetkým, ktorí prispeli, srdečne ďakujeme!
 
P.S.: Ako ste si mohli všimnúť, miestnosť IBM sme trošku upravili na formu diskusného štúdia a verím, že v budúcnosti môžeme túto formu využívať pri ďalších výberových prednáškach a diskusiách so zaujímavými hosťami z praxe. A ďakujeme Gitke Bujnej za vytvorenie vianočnej atmosféry v miestnosti, dostali sme na tento "upgrade" veľa pozitívnych komentárov, dokonca aj mimo Slovenska :-)
 
 
 

Ísť späť