Medzinárodné vedecké dni (14. 5. 2020)

Dňa 14. mája 2020 sa konal už 16. ročník fakultnej konferencie Medzinárodné vedecké dni, ktorá sa presunula do netradičného online prostredia. Konferencie sa zúčastnili aj členovia Katedry účtovníctva s aktívnou prezentáciou nasledujúcich príspevkov:

  1. Váryová Ivana - Poláková Zuzana - Obtulovič Peter - Košovská Iveta: Development of raw cow milk prices in the conditions of the Slovak Republic and Hungary and its comparison
  2. Krajčírová Renáta - Krajčírová Martina - Ferenczi Vaňová Alexandra - Bojňanský Jozef: Assesing of business environment´s essential indicators in Indonesia
  3. Trnková Michaela - Látečková Anna: Use of management information systems in corporate management

Fotogaléria

Deň kreativity pre stredné školy na FEM (23. 1. 2020)

Pilotný ročník "Dňa kreativity" sa uskutočnil 23. januára 2020 v priestoroch Fakulty ekonomiky a manažmentu. Cieľom tohto dňa bolo priblížiť študentom stredných škôl skúsenosti vysokoškolských študentov so štúdiom na FEM.

Katedra účtovníctva zabezpečila vzdelávaciu aktivitu s názvom "Hľadáme človeka, ktorý pozná na všetko odpoveď. Účtovníka". Komisia v zložení doc. Ing. Jozef Bojňanský, PhD., Ing. Iveta Košovská, PhD., Ing. Ivana Váryová, PhD. a Ing. Alexandra Ferenczi Vaňová, PhD. vyhodnotila individuálnu prácu študentov a udelila dve prvé miesta.

Fotogaléria

UNICART (16. 12. 2019 - 19. 12. 2019)

V dňoch 16. - 19. decembra 2019 sa v talianskom Bari konal 1. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie UNICART na tému akademického výskumu v manažmentu a turizme. Konferencie organizovanej pod záštitou University of Bari Aldo Moro sa zúčastnili aj členky Katedry účtovníctva Ing. Iveta Košovská, PhD. spolu s Ing. Ivanou Váryovou, PhD. Na konferencii aktívne vystúpili s príspevkom s názvom "Development of consumer prices for cow´s milk and selected dairy products in the Slovak Republic".

   
tl_files/fem/images/Ikonky/stvorlistok.gif Podujatia Katedry účtovníctva
Výberová prednáška (3. 12. 2018)

Dňa 3. decembra 2018 navštívila Katedru účtovníctva Ing. Marcela Bošková, ACCA zo spoločnosti A&T solutions s. r. o., ktorá je členkou Slovenskej komory daňových poradcov a medzinárodnej účtovnej organizácie Association of Chartered Certified Accountants. Študenti mali možnosť vypočuť si v rámci predmetu Dane podnikateľských subjektov pútavú prednášku na tému "Daňové podvody - obľúbený "šport" slovenského podnikateľa" a zároveň sa viac dozvedieť o zaujímavej práci daňového poradcu. 

Financovanie 2018 LESY - DREVO (22. 11. 2018)

Dňa 22. novembra 2018 sa na pôde Technickej univerzity vo Zvolene konal už 24. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Financovanie 2018 LESY-DREVO. Konferencie sa zúčastnili aj Ing. Alexandra Ferenczi Vaňová, PhD. a Ing. Renáta Krajčírová, PhD. z Katedry účtovníctva.

Trendy v podnikání (15. - 16. 11. 2018)

V dňoch 15. - 16. novembra 2018 sa v Plzni konala medzinárodná vedecká konferencia s názvom "Trendy v podnikání". Konferencie organizovanej pod záštitou Ekonomickej fakulty Západočeskej univerzity v Plzni sa zúčastnili aj členky Katedry účtovníctva Ing. Iveta Košovská, PhD. spolu s Ing. Ivanou Váryovou, PhD. Na konferencii aktívne vystúpili s príspevkom s názvom "The Assesment of Delevopment and Current Status of Revenues, Costs and Profit in the Food Industry in the Slovak Republic". 

 

SOILS Workshop (29. 10. - 2. 11. 2018)

V dňoch 29. 10. - 2. 11. 2018 sa členka Katedry účtovníctva Ing. Ivana Váryová, PhD. zúčastnila workshopu organizovaného v rámci projektu SOILS (Udržateľnosť malých a rodinných fariem - Sustainability of Small and Family Farms). Workshop sa uskutočnil v Českých Budějovicích a jeho súčasťou bola aj účasť na medzinárodnej vedeckej konferencii Inproforum 2018, ktorá je organizovaná pod záštitou Ekonomickej fakulty Jihočeskej univerzity v Českých Budějovicích