Virtuálny XVI. KONGRES EURÓPSKEJ ASOCIÁCIE POĽNOHOSPODÁRSKYCH EKONÓMOV, EAAE

Téma: Zvyšovanie vplyvu poľnohospodárskej ekonomiky: Multidisciplinarita, zapojenie zainteresovaných strán a nové prístupy

20. - 23. júla 2021 Online

Organizátor: Česká zemědělská univerzita v Prahe

Spoluorganizátor: Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre

Partner: Fakulta ekonomiky a manažmentu, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre

Web stránka kongresu
: http://www.eaae2021.org/

Program kongresu: http://www.eaae2021.org/en/programme-virtual-platform

Potravinový systém čelí výzve nasýtiť rastúcu a čoraz viac prosperujúcu populáciu pri rešpektovaní hraníc našej planéty a riešení viacerých spoločenských požiadaviek. V tejto súvislosti sa menia očakávania vedcov, vrátane poľnohospodárskych ekonómov, tvorcov politiky, orgánov financujúcich výskum, akademických inštitúcií, súkromného sektoru a občianskej spoločnosti. Samotné vytváranie vedomostí, poskytovanie odporúčaní pre politiky a formulácia všeobecných odporúčaní už nestačí. Namiesto toho je potrebné zosilniť spoločenský dopad profesie demonštrovaním a efektívnym komunikovaním výsledkov výskumu.

Ako potom môžeme ako profesia zvýšiť náš vplyv a efektívnejšie prispieť k riešeniu dôležitých spoločenských výziev? To je otázka analyzovaná počas kongresu skúmaním niekoľkých sľubných ciest. Zlepšenie metodík a nové zdroje údajov vytvárajú príležitosti na generovanie nového vplyvu a presnejšie meranie spoločenských výsledkov. Trvalé interakcie s inými disciplínami v prírodných a spoločenských vedách sľubujú zlepšenie nášho chápania zložitých systémov a javov. Účinné zapojenie zainteresovaných strán je zásadné pre identifikáciu relevantných problémov, vývoj vhodných riešení a zabezpečenie využitia vedeckých poznatkov pri rozhodovaní v celej spoločnosti.

Cieľom XVI. Kongresu EAAE je podporiť diskusiu o týchto otázkach a stimulovať interakciu medzi vedcami, podnikateľskou sférou, tvorcami politík a zástupcami občianskej spoločnosti, čo nakoniec môže zlepšiť poľnohospodárstvo a život v Európe i mimo nej.

Organizačný výbor a programový výbor kongresu sa usilujú zabezpečiť stimulujúci a inovatívny program pozostávajúci z hlavných plenárnych prezentácií doplnených o rôzne sekcie (panely pozvaných expertov, organizované sekcie na špecifické témy, sekcie prijatých vedeckých príspevkov, organizované panely k vybraným témam, postery) a virtuálne exkurzie.

Dúfame, že virtuálny XVI. Kongres EAAE v Prahe poskytne interaktívnu platformu pre výskumných pracovníkov a zástupcov neakademických inštitúcií.