Vianočné benefičné mestečko FEM 2022

Po 2 rokoch sa nám opäť podarilo zorganizovať "Vianočné mestečko FEM" s benefičnou myšlienkou a zámerom pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Tento rok sme sa rozhodli vyzbierané peniažky venovať do Centra pre deti a rodinu v Nitre a dvom rodinám na podporu štúdia ich detí, ktoré sú žiakmi ZŠ v Čakajovciach. Jednotlivé príbehy a osudy nás chytili za srdce.

Vianočné mestečko dýchalo od skorého rána skvelou vianočnou atmosférou, ktorú tvorili predajné stánky, ktoré ponúkali od sladkých perníčkou, voňavých sviečok, ovocných štiav, medov, olivových olejov aj veľa iného. Špeciálny stánok si pre všetkých prítomných pripravili zahraniční študenti FEM, ktorí pripravili skvelé jedlá – typické pre ich krajinu, či ukážku ich národného oblečenia.

Pred fakultou sa od rána niesla neopísateľná vôňa gulášu, či chlebíkov s masťou a cibuľou, ktorý si pre nás pripravili naši kolegovia. Vonku pre všetkých prítomných boli ponúkané dobroty ako sladké donutky, vianočný punč, cigánska či klasické lokše s pečienkou.

Vianočné benefičné mestečko FEM oficiálne otvorila pani dekanka, po ktorej nasledovali viaceré kultúrne vstupy ako vystúpenie kapely ZUŠ band, program obohatili naši študenti tancom Kristína Baloghová ala “Kajla” a na gitaru hral Matej Zorád. O 15:00 sme privítali medzi nami stand up komika Michaela Szatmaryho, ktorý svojim vystúpením nám všetkým vyčaril úsmev na perách. Následne sme privítali medzi nami hokejistov HK Nitra s maskotom Corgym, ku ktorému sa pridal aj náš maskot Femky, ktorí spoločnými silami rozdali plné vrece sladkostí, čím sa umocnila atmosféra.

Zábava pokračovala do neskorých hodín vstupmi štyroch známych DJov - DJ Andee, DJ Jay Jay, DJ Spirit, DJ Oliver Heat. Program bol obohatený aj o hodnotné tombolové ceny.

Atmosféra vianočného benefičného mestečka FEM bola neopísateľná a naplnila naše očakávania. V tradícii budeme pokračovať a tešíme sa na ďalší úspešný ročník.

Autorka textu: doc. Ing. Natália Turčeková, PhD.

Fotogaléria - Vianočné benefičné mestečko FEM 2022