Top študentskou osobnosťou Slovenska je Jakub Berčík z FEM

Jedenásť talentovaných výskumníkov, ktorí pôsobia na slovenských vysokých školách alebo vo výskumných ústavoch SAV si  15. decembra prevzalo ocenenie Študentská osobnosť Slovenska.

Absolútnym víťazom súťaže Študentská osobnosť Slovenska za akademický rok 2014/2015 sa stal Ing. Jakub Berčík, PhD., z Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU, ktorý zároveň zvíťazil v kategórii Ekonómia. V súčasnosti pôsobí ako odborný asistent na Katedre marketingu a obchodu  FEM. Vo svojej vedeckovýskumnej činnosti  sa zameriava na neurovedu reprezentovanú neuromarketingom a neuroekonómiou a ich využitím v sfére marketingu a obchodu.

Víťazkou súťaže v kategórii Poľnohospodárstvo, lesníctvo, drevárstvo sa stala  Ing. Lenka Kuželová, PhD.,  z Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU. V súčasnosti pôsobí ako vedeckovýskumná pracovníčka  v Laboratóriu mikroskopických analýz novozriadeného Výskumného centra AgroBioTech SPU v Nitre. V oblasti výskumu sa zameriava na živočíšne biotechnológie.

Projekt Študentská osobnosť Slovenska organizuje Junior Chamber International – Slovakia. Tento rok v 11 kategóriách nominovali jednotlivé fakulty a pracoviská SAV celkovo 75 študentov a doktorandov vo veku 18 – 35 rokov. „Som nesmierne rád, že prostredníctvom tohto projektu už jedenásť rokov Slovensko spoznáva takých šikovných mladých ľudí, ktorí sú vzorom a budúcnosťou tejto krajiny," uviedol na odovzdávaní ocenení predseda Junior Chamber International – Slovakia Marián Meško.

Autor: prof. Dr. Ing. Elena Horská