Študentský hlas double degree programu s Middlesex University London

Fakulta ekonomiky a manažmentu poskytuje už druhý rok možnosť inžinierskeho štúdia na double degree programe International Economics and Development v anglickom jazyku, ktorý zabezpečuje v spolupráci s Middlesex Univesity London. Vzhľadom na to, že študenti po absolvovaní tohto programu dvojitých diplomov dostanú okrem nášho aj diplom z prestížnej Londýnskej univerzity, musí program spĺňať prísne kritériá kontrolované univerzitou v Middlesexe. Jednou z povinností, ktoré treba splniť je organizácia tzv. Voice groups, teda diskusných skupín, kde majú študenti priestor vysloviť svoje názory a poskytnúť spätnú väzbu na organizáciu a zabezpečenie ich študijného programu a tiež na čokoľvek týkajúce sa ich štúdia. Podobné stretnutia sú nástrojom na neustále zvyšovanie kvality štúdia využívaným bežne na mnohých svetových univerzitách, ako aj na univerzite v Middlesexe. V rámci programu International Economics and Development sa na Fakulte ekonomiky a manažmentu uskutočnilo stretnutie 20.11 v AS-36. Stretnutia sa zúčastnili okrem pani dekanky Eleny Horskej a vedúceho programu dvojitých diplomov pána profesora Jána Pokrivčáka viacerí vyučujúci a zástupcovia z radov študentov štvrtého aj piateho ročníka. Ako pozitívnu spätnú väzbu študenti uviedli, že možnosť získania diplomu z Londýnskej Middlesex University je pre nich veľkou motiváciou do ďalšieho štúdia. Privítali tiež, že po malých úvodných nedostatkoch súvisiacich so štartom programu dvojitých diplomov prvý rok, bolo mnoho problémov vyriešených priebežne. Ocenili hlavne možnosť absolvovať výberové prednášky so zahraničnými lektormi, ktoré sú zamerané špeciálne na potreby double degree programu. V diskusii zazneli samozrejme aj niektoré návrhy a pripomienky na zlepšenie, na základe ktorých budú uskutočnené opatrenia smerujúce k ďalšiemu skvalitneniu výučby v rámci tohto študijného programu. Ako motivácia pre súčasných aj budúcich študentov bola spomenutá v diskusii možnosť organizácie študijného výletu do Londýna, ktorý by sa mohol uskutočniť prvýkrát už v letnom semestri.

Autor: Ing. Jozef Palkovič, PhD.

Fotogaléria (Ing. Tomáš Poláčik)