Školiaca aktivita projektu NEUROSMARTOLOGY v Nemecku

V dňoch 1. – 7. marca 2020 sa uskutočnila druhá vzdelávacia a školiaca aktivita C2 v rámci projektu Erasmus+ KA2 Strategické partnerstvá "Implementácia spotrebiteľskej neurovedy a smart výskumných riešení v aromachológii" (NEUROSMARTOLOGY), č. 2018-1-SK01-KA203-046324, a to v sídle partnera REIMA AirConcept GmbH v mestečku Meerane v Nemecku.

Koordinátorom projektu je FEM SPU v Nitre a Ing. Jakub Berčík, PhD., ďalšími partnermi sú IŠN PF KU v Ružomberku, Aroma Marketing, s. r. o., VŠCHT Praha, Poznań University of Economics and Business, Universitas Miguel Hernández v Španielsku a SDU Innovation and Design Engineering, University of Southern Denmark.

Školenie u jedného z najväčších výrobcov aróm a aromatických zlúčenín prebiehalo so zámerom pochopenia vývoja a výroby vôní od miešania až po finálny predaj koncovému odberateľovi a s ukážkami práce s modernými a funkčnými vonnými strojmi. Riešitelia boli školení o arómach vhodných pre konkrétne oblasti, o vonnom marketingu, profesionálnych marketingových riešeniach aróm, dizajne vzduchu, rozprašovačoch vôní a strojoch na vôňu, ako aj osviežovaní miestností a odstraňovaní zápachu, to všetko aj priamo v laboratóriu spoločnosti REIMA AirConcept GmbH. Súčasťou programu bola aj návšteva Selgros Cash & Carry v meste Chemnitz, August Horch Museum v meste Zwickau, ako aj mnohých ďalších zákazníkov, ktorí aromatizáciu od spoločnosti REIMA využívajú priamo v Meerane.

Aktivita umožnila diskusiu a dohodnutie plánovania čiastkových výskumných etáp, ktoré povedú k splneniu intelektuálneho výstupu O2 – Vytvorenie referenčnej databázy, konkrétne o vplyve aromatických zlúčenín na emócie ľudí v rámci jednotlivých partnerských inštitúcií v laboratórnych a reálnych podmienkach s využitím inovatívnych výskumných riešení. Na tomto podujatí boli bližšie predstavené a vysvetlené nástroje a technické riešenia, ktoré budú využívané pri zbere dát v jednotlivých krajinách riešiteľov projektu.

Ďalšie informácie o projekte sú dostupné na webovej stránke:

Autorka: Ing. Jana Gálová, PhD.
CVVP FEM SPU v Nitre